مرکز خدمات تخصصی فناوری های قارچ خوراکی


پرسنل:

دکتر محمد فارسی (مدیر مرکز)
مهندس شادی شاه‌طهماسبی (مدیر داخلی مرکز)
مجید مصطفوی
زهرا محمود آبادی


این مرکز خدمات تخصصی از سال 1381 رسما فعالیت خود را در قالب تولید و عرضه اسپاون تجاری و مادری قارچ خوراکی آغاز کرد. در سال 1389 این مرکز موفق شد تا موافقت اصولي خود را از شوراي گسترش تشكيلات پژوهشي جهاددانشگاهي اخذ نماید.
این مرکز خدمات تخصصی به منظور ارائه دستاوردهاي پژوهشي گروه زیست فن آوری قارچ های صنعتی و ارتباط با صنعت و پرورش دهندگان قارچ خوراکي راه اندازي شد. اين آزمايشگاه در حال حاضر به عنوان تنهاترين مرکز توليد نژاد هيبريد قارچ خوراکي در کشور، اسپاون هيبريد F1 قارچ خوراکي دکمه‌اي و اسپاون قارچ خوراکي صدفي را در اختيار قارچ‌کاران قرار مي‌دهد.
امروزه پرورش قارچ خوراکی اهمیت بسزایی در ایران پیدا کرده است، بالا رفتن هر روزه قیمت انواع محصولات پروتئينی خانواده گوشت در کشور و كشف هر روزه مضرات این نوع مواد, باعث باز شدن فضا براي ورود محصولات پروتئینی سالم‌تر و با ارزش غذایی بالاتر، همانند قارچ به فرهنگ مصرف عموم گردیده است و جاافتادن هر روزه فرهنگ مصرف باعث ایجاد توجیه اقتصادی ایده آل در تولید قارچ خوراکی شده است.
از عوامل ضروری و مؤثر در تولید مطلوب این محصول بذر قارچ (اسپاون) می­باشد. این محصول در جهاد دانشگاهی مشهد با حفظ خصوصیات ژنتیکی و کیفیت مطلوب تولید شده و با قیمتی مناسب به تولیدکنندگان قارچ های خوراکی در سراسر کشور عرضه می شود. در واحد تولید بذر قارچ خوراکی جهاد دانشگاهی مشهد آزمون عملکرد بذور تولیدی در دوره های زمانی مشخص برای اطمینان از عملکرد مطلوب انجام می شوند تا محصولی با عملکرد بالا در اختیار تولیدکنندگان قارچ های خوراکی قرار گیرد.

انواع خدمات

اين مرکز خدمات خود را در سه بخش زير ارائه می­کند:

تولید و عرضه استوک نژادهاي قارچ خوراکی: در این مرکز، به طور مداوم با استفاده از منابع ژنتیکی مختلف هموکاریون های مناسب جداسازی شده و پس از تلاقی های دای الل، تجزیه واریانس و مقایسه میانگین ها از نظر عملکرد و خصوصیات کیفی، هیبریدهای برتر شناسایی می گردند. از این هیبریدها برای تولید اسپاون مادری استفاده می شوند. نژادهای هیبرید به طور مداوم مورد گزینش و تجدید حیات قرار می‌گیرند تا قدرت اولیه آنها حفظ شود.
مشاوره به مراکز تکثير اسپاون: به منظور برطرف نمودن مشکلات واحد‌هاي تکثير اسپاون در کشور کارشناسان اين مرکز به واحد‌هاي متقاضي مشاوره خواهند داد.
آموزش نيرو‌هاي تخصصي مورد نياز واحد‌هاي تکثير اسپاون: چون تکثير اسپاون يک کار تخصصي و نياز به مهارت دارد. نيروهاي واحد‌هاي تکثير اسپاون را که با مرکز ارتباط دارند، با عقد قرداد آموزش خواهد داد.

 

رسالت
توسعه و رونق صنايع مرتبط با قارچ ها در حوزه خوراکي، دارويي و رنگ همچنين رفع پاره‌اي از نيازهاي کشور در زمينه پژوهش‌هاي پايه‌اي در حوزه زيست‌فناوري صنعتي و تربيت نيروي ماهر، رسالت اساسي اين گروه محسوب مي شود که تأسيس قطب علمي زيست‌فناوري قارچ‌هاي صنعتي و تأسيس بزرگترين مركز توليد اسپاون مرغوب در سطح منطقه را به عنوان افق دراز مدت فعاليت‌هاي خود در نظر دارد.

 

توانمندی ها
توليد و عرضه اسپان هيبريد قارچ هاي خوراکي
تولید و فروش 22 تن بذر تجاری و 3 تن بذر مادری در سال 1389

 

ویژگی های محصول

ارائه بذر در بسته بندی های 1000 گرمی
کیفیت بالای محصول
تهیه شده از بهترین مواد اولیه
کنترل عدم آلودگی در محصول تولیدی

- میزان متوسط عملکرد 22 کیلوگرم قارچ در هر متر مربع

 

مخاطبین

پرورش دهندگان قارچ خوراکی دکمه ای و صدفی
تولید کنندگان بذر تجاری قارچ خوراکی دکمه ای و صدفی

 

ارتباط با ما

مشهد : ميدان آزادي – پرديس دانشگاه – روبروی خ.ابگاه پردیس 3
تلفن: 8788509 – 0513 فكس : 8762001-0513

 

  • نشانی ما


  • مشهد پردیس دانشگاه فردوسی، جهاددانشگاهی واحد استان

  • خراسان رضوی، طبقه همکف، پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی

  • صندوق پستی: 1376-91775

  • شماره تماس : 38810177-051

  • نمابر: 38810177-051

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی می باشد