پژوهشکده بیو تکنولوژی صنعتی

جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

EN | FA

معرفی گروه

يک شنبه ، 28 بهمن 1397

گروه بیوتکنولوژی صنعتی میکروارگانیسم ها

معرفی:

گروه بیوتکنولوژی صنعتی میکروارگانیسم ها، موافقت اصولی خود را از دفتر مرکزی جهادانشگاهی در سال 1392 کسب نموده است. این گروه در زمینه کسب دانش فنی متابولیت های میکروبی صنعتی (ریزجلبک، قارچ و باکتری) موافقت قطعی خود را در سال 1397 دریافت و تمرکز فعالیت های خود را در حال حاضر بر روی رنگدانه های جلبکی (فیکوسیانین، کلروفیل و آستاگزانتین) و آنزیم های صنعتی (آمیلاز) قرار داده است.

نیروی متخصص:

کادر هیات علمی گروه متشکل از متخصصان در زمینه فیزیولوژی گیاهی، بیوتکنولوزی میکروبی، شیمی معدنی، میکروبیولوزی صنایع غذایی و همکاران در بخش های بیوتکنولوژی کشاورزی، سلولی مولکولی و میکروبیولوژی می باشد. تلاش شده است در تمامی فعالیت های پژوهشی علاوه بر پتانسیل جهاددانشگاهی خراسان رضوی همکاری با متخصصان سایر مراکز جهاددانشگاهی (پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاددانشگاهی، جهاددانشگاهی مازندران)، مراکز مختلف آموزشی (دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه تربیت مدرس و الزهرا) و پژوهشی (موسسه واکسن و سرم سازی رازی) نیز لحاظ گردد.

   

 

در یک نگاه کلی عمده فعالیت های گذشته گروه را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • تصفیه پساب های صنعتی حاوی فلزات سنگین
  • استخراج رنگ از قارچ موناسکوس به منظور رنگرزی الیاف، اسباب بازی کودکان، صنایع آرایشی
  • استخراج رنگدانه های ریزجلبکی به منظور کاربرد در صنایع غذایی و آرایشی
  • تهیه ماکت جلبک های تثبیت شده به منظور کاربرد در تصفیه آب و هوای آلوده شهری با هدف کاربرد در مناظر شهری، ساختمان ها و منازل
  • استحصال آنزیم آمیلاز از سوش های بومی کشور در سطح پایلوت

ارتباط زمینه فعالیت گروه با نیازهای روز کشور:

سلامت افراد جامعه یکی از عوامل اصلی پویایی، رشد وتوسعه آن جامعه است و برای تامین سلامت جامعه اصلی ترین عامل، غذای سالم و ایمن می باشد. ایمنی و امنیت غذایی جزء اولویت¬های اصلی علم وفناوری (اولویت ج- بخش سلامت) در چشم انداز 1404 می¬باشد. متخصصان امر سلامت غذا، مراحل مختلفی را برای مدیریت سلامت غذایی جوامع و ایجاد امنیت غذایی پیشنهاد می‌کنند. اولین مرحله برای این موضوع مهم، شناخت مشکلات و عواملی است که سلامت غذا را تهدید می‌کند. در این راستا استفاده از محصولات طبیعی جایگزین با مواد شیمیایی (سنتزی) مانند افزودنی های طبیعی کمک شایانی در ارتقا سلامت جامعه و پیشگیری از بیماری ها خواهد داشت.

ورود به عرصه زیست فناوری میکروبی و تولیدات آنها با توجه به پتانسیل بالای این موجودات در تولید انواع محصولات مانند آنزیم های صنعتی، رنگ های طبیعی، هورمون، آنتی بیوتیک، متابولیت های اولیه با کاربرد در بخش های مختلف صنعت می تواند سهم قابل توجهی از واردات کشور را کاهش داده و همچنین در جهت افزایش سلامت عمومی با بکارگیری محصولات طبیعی و مواجهه با مشکل کم آبی (کاهش مصرف آب و استفاده از آب های شور و نامتعارف) و استفاده بهینه از پسماندهای کشاورزی اقدامات علمی و عملی مناسب را انجام داد.

کاربردهای وسیعی برای متابولیت های میکروبی می توان در نظر داشت که رنگدانه، آنزیم و یا پروتئین تنها بخش کوچکی از این دنیای وسیع را به خود اختصاص داده اند. قابلیت کشت و بهره ورری از میکروارگانیسم ها در شرایط سخت و کاربری در تمام فصول و قابلیت بهروه وری در محیط های بسته و خصوصا مقابله با مشکلات کم آبیِ پیش رو، این ریزموجودات را به عنوان پتانسیل های بالقوه در صنایع مختلف تبدیل کرده است.

در همین راستا گروه پزوهشی بیوتکنولوژی صنعتی میکروارگانیسم ها، با تمرکز بر تولید متابولیت های میکروبی سعی دارد تا نسبت به تامین امنیت مواد غذایی و برطرف کردن بخشی از نیاز صنعت کشور تلاش نماید.

اشتغال زایی

کشت و پرورش گروه ویژه ای از میکروارگانیسم ها  تحت عنوان ریزجلبک ها می تواند در راستای اقتصاد مقاومتی در اشتغال زایی فارغ التحصیلان رشته های مختلف با زمینه  زیست شناسی بسیار کارا باشد. فراگیران فوق در جهت آشنایی اقشار روستایی با این زمینه و یه راه اندازی کشت و پرورش جلبک می توانند علاوه بر تاسیس شرکت های دانش بنیان، به جمع آوری و مارکتینگ جلبک و اقدام جهت افزایش ارزش افزوده محصول نهایی نمایند. در همین راستا گروه از سال 1396 به برگزاری دوره های آموزشی مذکور اقدام نموده است. در دوره مذکور علاوه بر آموزش فارغ التحصیلان، اشتغال زایی تیمی و حتی روستاییان هدف گیری خواهد شد. انتقال محصولات به شرکت ها به منظور توزیع یا فرآوری محصولات می تواند صنایع مختلف نظیر صنایع آرایشی، بهداشتی، خوراک دام و طیور و آبزیان و کودهای بیولوژیک را هدف گیری و نسبت به اشتغال زایی و تولید محصولات با کیفیت و ارزش لفزوده اقدام نماید.